معرفی و رزومه خانم نیکوکلام محمدهاشمی

معرفی و رزومه کاری سرکار خانم هاشمی مدیر دارالقرآن کریم سرای محله دارآباد

امور قرآنی ایشان در سال 1372 از حوزه علمیه نجف آباد آغاز گردید که توسط مسئولین محترم آن حوزه، جهت تدریس در مدرسه راهنمایی دخترانه، مساجد منطقه و خانه های قرآنی (به صورت دوره ای) معرفی و مشغول فعالیت گردید.

در سال 1374 با انتقال به شرق تهران بلافاصه با ایجاد چند پایگاه قرآنی جهت ترویج فرهنگ قرآنی بین خردسالان و نوجوانان در این منطقه و چندین مدرسه پسرانه در منطقه 14 با همکاری تبلیغات اسلامی جنوب شرق تهران (آقای تفنگ چی) مشغول تدریس در رشته های تجوید، روخوانی، روانخوانی و .... شد و به طور موازی به تحصیل در دوره های مختلف سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران پرداخت.

فعالیت با تبلیغات اسلامی جنوب شرق تهران تا سال 1379 ادامه داشت که با انتقال به محله دارآباد فعالیت خود را با اداره تبلیغات اسلامی شمیرانات آغاز نمود.

وی در همین راستا در سال 1379 با تأسیس کانون قرآنی شهید مسعود قیدی شروع به فعالیت های قرآنی و برگزاری کلاس های نهضت قرآنی برای افراد بی سواد و جلسات تبلیغی و فرهنگی در چند خانه (که خانه قرآنی نامگذاری گردید) و نیز برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی جهت تقویت روحیه قرآن پژوهان نمود.

در سال 1383 با تبدیل شدن کانون قرآنی به موسسه قرآنی با نام همان شهید (شهید مسعود قیدی) فعالیت ها گسترده تر گردید. (مادر بزرگواراین شهید والامقام منزل خود را جهت امور قرآنی در اختیار گذاشته بودند و دلیل انتخاب نام مبارک ایشان برای مؤسسه، همین امر بود).

در سال 1386 با درخواست مادر بزرگوار شهید مسعود قیدی، نام مؤسسه به موسسه فرهنگی قرآنی بشرای وحی (با شماره ثبت 21510 در اداره ثبت شرکت ها) تغییر یافت و با اخذ مجوزی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت های خود را در چندین مسجد، حسینیه و نیز خانه های قرآنی جهت ترویج امور آموزشی و فهم قرآنی آغاز کرد.

در سال 1387 با دعوت قاریان بین المللی، گروه تواشیح بین المللی طاها، مجری و تصویربرداران شبکه قرآنی و اهالی و مسئولین سازمان ها و ارگان های مختلف شمیرانات در یکی از پایگاه های این مؤسسه (مسجد خاتم الانیبا) محفل اُنس با قرآن کریم برگزار گردید و پس از آن تمامی مهمانان بر سر سفره کریم اهل بیت پذیرایی و افطار نمودند.

در سال 1388 مدیر قرآن و عترت بهراه پرسنل در نمایشگاه هایی که از طرف شهرداری، سازمان تبلیغات اسلامی و چندین سازمان و ادارات دیگر برگزار می گردید مشارکت می نمود و به فعالیت های قرآنی می پرداخت. بطور مثال نمایشگاه عطر سیب در فرهنگسرای خاوران در سال 1388 به مدت  8 روز از ساعت 8 صبح تا اذان مغرب، پارک هایی در سطح شمیرانات و محل های مختلف و یا در سال 1391 نمایشگاه دستاوردهای قرآنی در برج میلاد که با 3 غرفه به کسب لوح تقدیر و رتبه برتر در بین بیش از 200 مؤسسه قرآنی نائل گردید. و نیز در سال 92 نمایشگاه دستاوردهای قرآنی در لانه جاسوسی سابق(مجتمع فرهنگی سیزده آبان) رتبه برتر در زمینه آموزش قرآن کریم در فضای مجازی لوح تقدیر دریافت نمود.

در اوئل سال 1393 در طرح قرآنی 1448 توانست با ایجاد دبیرخانه مرکزی 1448 قرآنیان شمیرانات، بیش از 3000 نفر قرآن پژوه  جذب و با 150 معلم قرآن در زمینه تدریس حفظ موضوعی قرآن کریم بپردازد و بالاترین رتبه را در کل کشور کسب نماید.

تصویر برداری، مصاحبه، کارگردانی  و مستند سازی از کلیه برنامه های نمایشگاه دستاوردهای قرآنی در برج میلاد درسال 1391 جهت ارائه به سیمای جمهوری اسلامی و کلیه مؤسسات شرکت کننده در نمایشگاه و کسب لوح تقدیر و  جائزه برترینها در امور مستند سازی .

اجرای کل طرح های قرآنی شهرداری، سازمان تبلیغات اسلامی، دارالقرن کریم و اتحادیه مؤسسات قرآنی استان در تمامی سال های خدمت قرآنی در سطح تهران.

برگزاری کارگاه های آموزشی از قبیل نهج البلاغه، غدیر پژوهی، تحلیل سیاسی، سبک زندگی با رویکرد قرآن،معارف ،ادبیات عرب ،اندیشه مطهر و ...

برگزاری آموزش های قرآنی عمومی و تخصصی و مشارکت درطرح آموزشی: جدول 14 (آموزش قرائت بین کلیه خانه های قرآنی)، طرح هیئات (آموزش قرائت برای هیئات و حسینیه های مذهبی)، طرح های 1443، 1444، 1445، 1446، 1447، 1448 و اعزام قرآن پژوهان در هر مرحله جهت حضور در مسابقات به صدا و سیما.

هدایت و مدیریت بالغ بر 70 خانه و پایگاه قرآنی جهت آموزش قرآن کریم.

 

اضافه کردن نظر

قوانین ارسال نظر در سایت

- نظرات شما پس از تأیید محتوا توسط گروه مدیریت نمایش داده می شود .
- نظرات حاوی عبارت های توهین آمیز نمایش داده نمی شود .
- نظرات حاوی تبلیغات تجاری نمایش داده نمی شود .

کد امنیتی
تازه سازی

اوقات شرعی

اوقات شرعی با اختلاف 3 ± دقیقه

آمار بازدیدکنندگان

بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید ماه جاری
بازدید ماه گذشته
مجموع بازدید
360
486
5590
9212
750913


4 مهمان
صفر کاربر

نظرسنجی

وبسایت دارالقرآن سرای محله دارآباد را چگونه ارزیابی می نمایید؟

عالی - 71.7%
خوب - 15.1%
متوسط - 1.9%
ضعیف - 9.4%
امکان ارسال نظر براي اين نظر سنجي غير فعال شده است


دارالقرآن کریم
سرای محله دارآباد مجری دوره های قرآنی با اعطامی مدرک رسمی از سازمان تبلیغات اسلامی و اتحادیه مؤسسات و مراکز قرآنی